Kevadised algatused - 3KGroup ja uus intelligentne Wi-Fi süsteem

aprill 5, 2021

Märtsikuu oli 3K Group jaoks sünnipäevakuu ning saime sel aastal juba 24 aastaseks! Uut aastaringi alustades on meie missiooniks olla jätkuvalt ainult maailmaklassi Wi-Fi lahendustele keskendunud lisaväärtus-distribuutor (ingl k. Value Added Distributor – VAD).
Kevad on alati sobiv aeg uuteks algusteks, selliseks on see kujunenud ka meile. Suure rõõmuga teatame, et meie portfooliosse on lisandunud uuendusmeelne, eelkõige sideteenuste pakkujatele suunatud lahendus. Käesoleval aasta esitleb 3K Group maailmas ainulaadset internetiteenuste tavatabijatele mõeldud tõeliselt sujuvat Wi-Fi kogemust pakkuvat SaaS platvormi. See on teerajajaks oma valdkonnas ja midagi samaväärset turult täna naljalt ei leia.

Seni oleme peamiselt olnud teada-tuntud kui Ruckuse (nüüd Commscope osa) maaletooja ja tugi meie partneritele ja edasimüüjatele. Plaanime edaspidigi jätkata koostööd meie heade Ruckuse partneritega, et neil oleks võimalik pakkuda kõrgtehnoloogilisi Wi-Fi lahendusi. Kui päevakorras on häirevaba Wi-Fi pakkumine erasektori keskmistele ja suurtele ettevõtetele, avalikule sektorile, ärimajadele ja kaubanduskeskustele, siis on endiselt parimaks valikuks Ruckuse lahendused.

ja nüüd... trummipõrin...
Meie uueks koostööpartneriks on tõeliselt revolutsiooniline, tehisintellekti abil iseõppiv, esimene omataolise SaaS kogemuste platvormi loonud Plume Design, Inc

3K Groupil on hea meel teatada, et alustame Plume® esindamisega Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes!

Täiendava info edastamiseks Plume toodete kohta oleme tekitanud eraldi veebilehe, aadressiga plume.3kgroup.ee, mida jooksvalt värske infoga uuendame.

Plume asutati 2014. aastal nelja veteranist telekomi ja raadioside eksperdi poolt, kes arendasid välja revolutsioonilise platvormi põhise lähenemise nutikodu teenuste pakkumiseks. Tänaseks on ettevõtmine jõudsalt kasvanud, lähemalt saab Plume arenguga kuni tänaseni tutvuda siin.


Mis on Plume platvorm ja miks see on loodud

Plume CEM (ingl k Customer Experience Management) kujutab endast unikaalset pilvepõhist SaaS (ingl k Software as a Service) platvormi. See koondab endasse parima viimase aja arengutest Wi-Fi, masinõppe ja pilvetehnoloogiate valdkonnas. Selle intelligentse süsteemi peamiseks eesmärgiks on pakkuda nii teenuspakkujatele kui ka nende klientidele lihtsat ja toimivat Wi-Fi lahendust. Plume on ideaalseks lahenduseks eratarbijate ja väikeettevõtete Wi-Fi kvaliteedi ja kasutuskogemuse tagamiseks. Miks see nii on, sellest kirjutamegi alljärgnevalt.

Teada ju on, et tavakasutaja tajub üldjuhul Wi-Fi ühenduvust ja ühendust internetiga ühe tervikuna. Tehnilist laadi Wi-Fi probleemide lahendamisega ei soovi IT ja raadiosidetehniliste teadmisteta keskmine internetiteenuse tarbija tegeleda, kuna teema on parajalt keeruline, nõuab lisateadmisi ja spetsiifilist kogemuste pagasit. Seetõttu on kasutajate ootus, et turult leiaks lahenduse, mis on lihtsasti kasutatav, alati toimiv ja lollikindel. Enamgi veel, kodukasutajad ja väikeettevõtjad ootavad, et nad ei peaks IT spetsialistile lisakulutusi tegema. Samas on oluline, et kodus või ettevõttes kasutatavad seadmed saaksid ühtlaselt kvaliteetse ühenduse. Plume ongi loodud just neid ootuseid silmas pidades omades suuri plusse väga erinevatel tasanditel.

Plume platvormi väärtus

Plumel on palju tugevusi, mis täiendavad üksteist:

 • Wi-Fi ühenduse kvaliteedi tagavad automaatselt toimivad nutikad algoritmid, mistõttu väheneb inimfaktori mõju, ning vajadus spetsialistide sekkumise järgi on väike.
 • Sideteenuste osutajal on võimalik märkimisväärselt odavamalt pakkuda intelligentse Wi-Fi haldamise süsteemi ja kaasnevate tööriistadega sujuvat ja kvaliteetset Wi-Fit.
 • Platvormi võimalused on äärmiselt paindlikud ja mitmekesised, mis garanteerivad nauditava kasutusmugavuse.
 • Kliendi jaoks on loodud mobiilirakendused HomePass™ ja WorkPass™. Rakenduste eesmärgiks on tuua sõna otseses mõttes koduse või töökoha võrgu juhtimine ja haldamine kasutaja näpuvajutuse ulatusse.
 • See on täielikult tarkvara põhine ja ei eelda mingi kindla Wi-Fi seadme kasutamist.
 • Lisaks loob paindlikkust see, et iga sideteenuse pakkuja saab soovi korral Plume pakutava platvormi enda näo järgi kujundada.
Plume mobiilirakendus ja Plume süsteemiga integreeritud Wi-Fi pod

Toode on välja töötatud laiema eesmärgiga tuua lahendusi ilmselgetele puudujääkidele täna turul pakutavatele korterelamutele ja äridele suunatud Wi-Fi lahendustes, millele tarbijate ootused varasemast palju suuremad. Plume on loodud selleks, et seljatada iganenud mittetöötavad lahendused ning pakkuda tõeliselt kvaliteetset Wi-Fi ühendust absoluutselt kõigile Wi-Fi ühendust eeldavatele seadmetele nii kodus kui ka väikeettevõtetes.

Lisaks sülearvutitele, nutitelefonidele, tahvelarvutitele vajavad stabiilset ühendust internetti üle Wi-Fi ka aina enam asjade interneti (IoT) seadmeid. Seadmete arv inimese kohta, mis vajavad head Wi-Fi ühendust, ei piirdu teadagi enam maksimaalselt kahe seadmega ja Plume pakub laia spektriga võimalusi mistahes tüüpi seadmete wifi-vajaduste haldamiseks.

Ka eelmise ja käesoleva aasta olukord koos COVID-19 tervishoiukriisiga ja sellest tuleneva koduse (töö)eluga on kinnitanud, et kodudes kasutatavad Wi-Fi-lahendused peavad vastu pidama ka ekstreemolukordadele ja sellest tulenevale ülekoormusele.OpenSync™ raamistikul toimiv Wi-Fi süsteem avab veelgi võimalusi

Plume põhineb avatud lähtekoodiga OpenSync raamistikul, mis võimaldab seda kasutada mistahes Wi-Fi võimalusega internetiseadmetega – see on uuenduslik lahendus, kuna ei nõua uute seadmete soetamist. See põhimõte toetab hästi maailmas üha maad võtvaid keskkonnasäästlikuse printsiipe ja on sh ka kuluefektiivne.

Seega võib öelda, et Plume puhul on täiendavad seadmepargi väljavahetamiseks vajalikud investeeringud sisuliselt välistatud. Vaadates OpenSync võimalusi ka läbi koroonakriisi tekitatud olukorra, aitab see leevendada ka kriisi tulemusena tekkinud interneti seadmete süsteemikiibistiku defitsiiti, mis on tingitud tootmis- ja tarneraskustest.

OpenSync - Silicon-to-Service framework

OpenSynci toetavad kõige laiemalt levinud internetiseadmete süsteemikiibid:

 • Qualcomm
 • Broadcom
 • Quantenna
 • RDK wifi_hal (supports Qualcomm, Broadcom Quantenna, Celeno, Intel)
 • Open source driver (TIP, RDK-B on Turris Omnia)
 • Mediatek

Tänu sellele, et OpenSynci rakendadatakse süsteemikiibi tasemel, on seda ka võimalik kasutada erinevate Wi-Fi ruuterite ja MESH laienditega. Plumega teevad juba koostööd mitmed olulised seadmetootjad. Nimekirja hetkel toetatud seadmetest, leiab siit.Wi-Fi ekspert 3K Group esindab Plume lahendust

Kokkuvõtvalt, Plume on justkui naelapea pihta lahendus, mille ilmumist turule on oodatud kaua. See on nutikas, sõltumatu, lihtne ja kvaliteetne lahendus reaalsele probleemile meie kodude ja väikeäride Wi-Fi võrkudes.
Seetõttu on ka 3K Group ja Plume löönud käed ja otsustanud alustada sisukat koostööd, et 3K esindaks seda niivõrd uudset Smart Wi-Fi lähenemist ka meie regioonis.


Astu meiega koos uue põlvkonna Wi-Fi ajastusse!

Kirjuta karl@3kgroup.ee või helista +372 555 14 002 ja uuri lisa.

Täiendava huvi korral lepime kokku demo aja, et lähemalt Plume lahendust tutvustada ja tekkivatele küsimustele vastata.


Plume on maailma esimese sideteenuste pakkujatele ja nende klientidele suunatud tarkvarapõhise SaaS (Software as a Service) kliendikogemuse platvormi looja. Plume võimaldab ühendatud kodude ja väikeettevõtete jaoks uute teenuste kiiret tarnimist suures mahus.

Plume.com

3KGROUP OÜ | Helgi tee 2, Rae vald, 75312 Harjumaa
tel: +372 555 14 002 | e-mail: plume@3kgroup.ee
Visit our FacebookVisit our LinkedIn
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram