HomePass™ - murevaba Wi-Fi kodukasutajatele

aprill 8, 2021

Kuidas muudab Plume® HomePass kasutamine kodused Wi-Fi võrgud nii eriliseks? Mis eristab Plume teistest pilvepõhistest keskhalduse süsteemidest? Erinevusi on päris palju, aga suurimaks eripäraks on avatud platvorm, mis on lahti kõigi tootjate seadmetele ja lahendustele. OpenSync™ lähtekoodi ja dokumentatsiooni leiate https://opensync.io. Hetkel on toetatud juba 20 tootja seadmed ja see arv kasvab.

OpenSync ei tähenda ainult riistvara paljusust, see võimaldab ka Plumesse integreerida teiste tootjate erienevaid nutikaid rakendusi, üheks näiteks on kodu turvasüsteem Motion.

Meie poolt esindatud Plume teenused on eelkõige suunatud telekomioperaatoritele (ja nende klientidele), kes haldavad tuhandete kodude internetiühendusi. See sisaldab sisuliselt kolme erinevat komponenti. Kodukasutaja saab kõigeks kasutada HomePass nimelist mobiilirakendust, operaatoril poolel on eraldi pilverakendused klienditeenindusele ja NOC-liides tehnilisele toele. Kõigele lisaks on Plume aluseks avatud API liidestus, mis võimaldab põhitoimingud täielikult operaatori klientide iseteenindusega siduda.

Plume HomePass lihtsuses peitub võlu

Kui lihtne on Plume seade võrku ühendada? Selleks pole tõepoolest vaja tehnilisi eelteadmisi. Piisab seadme seerianumbri sisestamisest mobiiliäppi ja seadme ühendamisest võrguga. Enamasti tuvastab seade ise ka ruuteri/silla keskkonna ning MESH juhtmevaba ühenduse vajadused. Seega kliendil tasub järgnevalt sisestada ainult SSID ja parool, et hakata Wi-Fi teenusest rõõmu tundma ja seda edasi avastada.

Mis on aga Plume kliendikogemuse haldussüsteem (ingl k Customer Experience Management)? Ja miks meil on üldse HomePass ja WorkPass™ rakendused eraldi? See on oluline Plume eelis teiste tootjate seas. HomePass sisaldabki palju lisavõimalusi, mida on lihtne kasutada just kodus. Näiteks võimaldab see laste netiaegade piiramist, sobimatu sisu ja kahtlaste veebilehtede blokeerimist, sõpradele eraldi (ajutise) parooli tekitamist ainult interneti kasutamiseks jpm. Kui kõik ettevõtte turvasüsteemide vajadused oleks toodud samal kujul kodulahendusse, ei saaks kasutajad nendest tegelikult aru ja pigem teeks vigu seadistamisel.

Vaata kui lihtne on Plume paigaldus näiteks Plume Podidega:


Tehisintellekt kui Plume Smart Wi-Fi vundament

Aga sellega veel lugu otsa ei saa, Wi-Fi poolel on tõeliseks tugisambaks täiesti automatiseeritud AI põhine haldussüsteem, mis oskab probleeme lahendada ja arvestab ka naabrite Wi-Fi kanalite kasutusega. Kõigele lisaks tunneb süsteem ära sadade seadmete iseärasusi ja oskab näiteks teha korralikult tugijaamade vahetust (rändlust) ka telefonidega, mis seda standardile vastavalt teha ei suuda (paljud Samsung Galaxy nutitelefonid näiteks ei toeta automaatset rändlust).

Kuna süsteem on iseõppiv, siis teadmine seadmete ja nende Wi-Fi antennisüstemide iseärasuste kohta kasvab ajas iseenesest. Näiteks tänane Plume on tänu tehisintellektile oluliselt võimekam, kui see oli algusaastatel ja seda minimaalse inimsekkumise toel. Sama kehtib absoluutselt iga võrgu kohta, kus Plume lahendus ümbritseva Wi-Fi keskkonnaga tutvust teeb ja ennast ise ajas optimiseerima asub.

frontline

Frontline teeb Wi-Fi nähtavaks

Frontline tugiteenus aitab operaatoritel saada ennenägematut ülevaadet kodukliendi ja väikeettevõtte Wi-Fi käitumisest. Seda on võimalik aidata ka käsitsi (näiteks algatada Wi-Fi optimiseerimine enne planeeritud automaatset aega) ja vaadata näiteks kliendivõrgu eilset olukorda animatsioonis ja ka kõiki selle ajas muutuvaid parameetreid.

Mis puudutab küsimust, kas see asendab kuidagi telekomioperaatorite kasutatavaid TR-069 ACS süsteeme internetiseadmete provisioneerimiseks ja massiliseks haldamiseks - vastus on EI. Plume pakub kõigest puuduvat täiendust olemasolevatele kliendiseadmete haldamise tööriistadele, kuna pakub nähtavust ja läbipaistvust Wi-Fi võrgus päriselt toimuvasse valmiskujul. Kusjuures võrreldava tasemeni Wi-Fi monitoorimisel klassikalised ACS tööriistad vaikimisi ei küündigi. Frontline on seejuures loomulikult olemasolevate ACS süsteemidega integreeritav.

Tagasi pealehele

3KGROUP OÜ | Helgi tee 2, Rae vald, 75312 Harjumaa
tel: +372 555 14 002 | e-mail: plume@3kgroup.ee
Visit our FacebookVisit our LinkedIn
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram